In de brochure is te lezen welke rol de verschillende organisaties kunnen spelen in het bieden van specifieke ondersteuning en begeleiding.
Integrale aanpak
De organisaties hebben een gezamenlijke integrale aanpak ontwikkeld die zich richt op het versterken van de eigen kracht van jongeren met een LVB in hun eigen omgeving. Deze aanpak bestaat uit drie pijlers: vroegtijdige signalering, duurzame (gezins)ondersteuning, gespecialiseerde ondersteuning als het moet.
Gemeenten
De brochure is primair gericht op gemeentebesturen en -ambtenaren, omdat gemeenten een toenemende verantwoordelijkheid voor deze doelgroep krijgen ten gevolge van de decentralisaties jeugdzorg en AWBZ-begeleiding. Begin juni is aan alle gemeentebesturen in Nederland een aantal exemplaren van deze brochure toegestuurd.
De leden van de VGN ontvangen binnenkort per post een brochure. De brochure is ook bedoeld voor digitale verspreiding en kan gedownload worden, zie bijlage. Wij hopen dat de brochure voor u nuttig is in uw contacten met vertegenwoordigers van de gemeenten in uw werkgebied.


iets om te volgen voor het sociale team Beijum groningen