Jeroen Meijerink Award: twee finalisten uit de gehandicaptenzorg

Twee van de drie finalisten voor de Jeroen Meijerink Award zijn bestuursvoorzitters uit de gehandicaptenzorg. De prijs is bedoeld om 'groene zorg leiders' een podium te geven. Vanuit de gehandicaptenzorg zijn Susanne Bentvelsen (Aveleijn) en Ernst Klunder ('s Heeren Loo) nog in de race voor de award, die in oktober wordt uitgereikt tijdens het congres Duurzaamheid in de zorg.

Susanne Bentvelsen Aveleijn en Ernst Klunder 's Heeren Loo
Susanne Bentvelsen en Ernst Klunder, gehandicaptenzorg bestuurders die genomineerd zijn voor de Jeroen Meijerink award

Aanjagers van duurzame gehandicaptenzorg

Vijftien bestuurders uit gehandicaptenzorg, ouderenzorg en ggz zijn genomineerd voor de award. De top drie is inmiddels geselecteerd en bestaat uit Aveleijn-bestuursvoorzitter Suzanne Bentvelsen, Omring-bestuursvoorzitter Jolanda Buwalda en ’s Heeren Loo-bestuursvoorzitter Ernst Klunder. 

In een interview voor Zorgvisie licht Ruth Peetoom (panellid en voorzitter van de Nederlandse ggz) de selectie toe. Over de twee geselecteerde gehandicaptenzorgbestuurders zegt Peetoom: 'Suzanne is genomineerd voor haar langdurige inzet en zichtbaarheid waardoor duurzaamheid een onderdeel is geworden van de identiteit van Aveleijn. Met het programma Aardewerk en de menukaart kiezen de locaties zelf praktische en haalbare acties en krijgt duurzaamheid op een unieke manier vorm.'

Klunder is genomineerd vanwege zijn aanjaagfunctie binnen het bestuurlijk netwerk duurzaamheid en de ontwikkeling van wasbaar incontinentiemateriaal. 'Jaarlijks gooit de langdurige zorg 85 miljoen euro aan incontinentiemateriaal weg. Zonder externe financiering en met een enorme dosis lef ontwikkelt ’s Heeren Loo een concreet initiatief dat breed inzetbaar is.'

Uitreiking award

Op 10 oktober 2025 zal de winnaar van de tweede editie van de Jeroen Meijerink Award bekend worden gemaakt tijdens het ‘Duurzaamheid in de zorg: van verplichting naar strategische meerwaarde’ congres georganiseerd door onder andere Intrakoop en de Rabobank. Wil je hierbij aanwezig zijn? Meld je dan aan voor het congres.

Over Jeroen Meijerink en de award

In september 2023 overleed, veel te jong, Jeroen Meijerink. Hij was afdelingshoofd operatiekamers, hoogleraar Innovatieve chirurgie en chirurg in het Radboudumc. Daarnaast zette hij zich met hart en ziel in voor het verduurzamen van de zorg. Het Landelijk Netwerk de Groene OK dankt haar bestaan mede aan zijn initiatief. Hij is een pionier genoemd, een musketier, een magiër. Hij was een groene leider. In zijn geest wordt jaarlijks de Jeroen Meijerink Award voor Groen Leiderschap uitgereikt. In september 2024 is de award voor het eerst uitgereikt, gericht op duurzame zorg binnen ziekenhuizen. 

Voor de editie van 2025 wordt de focus verlegd van de Cure sector naar de Care sector. Alle genomineerden zijn inspirerende bestuurders/organisaties die duurzame veranderingen realiseren binnen de ouderenzorg, gehandicaptenzorg of geestelijke gezondheidszorg.

 

Meer over duurzaamheid in de gehandicaptenzorg

De gehandicaptenzorg werkt aan duurzame, klimaatvriendelijke zorg die bijdraagt aan gezondheid, kwaliteit van leven en werkplezier. ​

De zorg heeft een impact van 7% op de nationale CO₂-voetafdruk, en dat veroorzaakt steeds meer zorgvragen. Die paradox willen we doorbreken. Daarom heeft de VGN de Green Deal Duurzame Zorg 3.0 ondertekend en hier een uitvoeringsplan op maat voor gemaakt, waarmee we inzetten op gezondheidsbevordering, bewustwording en CO₂-reductie. ​Zo dragen we bij aan de doelen van Visie 2030 en aan een inclusieve, leefbare toekomst voor iedereen.​

Lees hier al het laatste nieuws over duurzaamheid in de gehandicaptenzorg of abonneer je hieronder op de duurzaamheidsmailing van de VGN.

Bevestig je interesse:

Wil je meer weten of heb je vragen of opmerkingen?

Neem contact op met Anne Schraagen
Telefoonnummer
Anne Schraagen

Deze pagina is een onderdeel van