Zet ik de stap? Hulp bij keuzes rond werk en dagbesteding
Een verandering in werk of dagbesteding kan spannend zijn. Of je nu overstapt van dagbesteding naar beschut werk, vanuit de Wajong naar een betaalde baan gaat, of juist moet stoppen met werk omdat het niet meer lukt? Mensen met beperkingen zitten vaak met vragen. Wat betekent zo’n stap voor jouw cliënt? Wat zijn de gevolgen?
Informatiepunt
Het onafhankelijke informatiepunt “Zet ik de stap” helpt mensen met een beperking op weg. De site biedt duidelijke uitleg over de voor- en nadelen van veranderingen in werk of dagbesteding, maakt ingewikkelde regels begrijpelijk en verwijst door naar adviseurs voor persoonlijk advies. Zo kun zij weloverwogen keuze maken.
Attendeer je cliënt op het informatiepunt Zet ik de stap.
Zorgprofessionals spelen een belangrijke rol in het ondersteunen van mensen met een beperking die nadenken over hun volgende stap op weg naar passend (betaald) werk. Zeker als mensen met een beperking op hun netwerk twijfelen of vragen hebben over mogelijke gevolgen van hun stap naar dagbesteding of werk kun je attenderen op het informatiepunt “Zet ik de stap”. Deze site helpt om inzicht te krijgen in wat een verandering betekent en welke ondersteuning mogelijk is.
Gebruik communicatiekit
Om de zorgprofessionals en mensen met een beperking in je zorgorganisatie op dit informatiepunt te attenderen kun je gebruik maken van de communicatiemiddelen op de Communicatiekit. De kit bevat onder andere:
- Posters om op te hangen in wachtkamers of ontmoetingsruimtes
- Korte filmpjes die uitleg geven over het informatiepunt
- Social media berichten om te delen via je eigen kanalen
- Flyers die je kunt meegeven aan cliënten
- E-mailhandtekeningen en banners voor digitale communicatie
Deze middelen zijn vrij beschikbaar en helpen om het informatiepunt onder de aandacht te brengen bij mensen die voor een belangrijke keuze staan.