NPO-serie geeft unieke inkijk in zeer intensieve gehandicaptenzorg
Vanaf woensdag 16 september geeft de VPRO een zeer bijzondere inkijk in een wereld die voor de meeste mensen onzichtbaar en onbekend is. In het nieuwe seizoen van de serie 100 dagen loopt programmamaker Nicolaas Veul stage bij VGN-lid ’s Heeren Loo, op een locatie voor mensen met een beperking met een zeer intensieve zorgvraag. Veul laat de kijker op een confronterende en eerlijke manier kennismaken met de bijzondere mensen die zorg ontvangen, hun naasten en de medewerkers die dag en nacht voor hen klaarstaan.
Specialistisch werk
Zoals de naam van de serie al zegt, was het de intentie om 100 dagen mee te lopen. Echter besloot Nicolaas, voor het eerst in de geschiedenis van het programma, om zijn stage na 86 dagen voortijdig te beëindigen, omdat hij tegen zijn eigen grenzen aanliep. Dit laat zien hoe specialistisch het werken met deze doelgroep is en hoeveel kennis en kunde ervoor nodig is.
Uitdagend, ontroerend en confronterend
Op de website van de VPRO vertelt Veul: “Het was misschien wel de meest uitdagende stage die ik ooit heb gelopen maar ook een ervaring die me diep ontroerde en die me tegelijkertijd confronteerde met grote vragen over menswaardigheid, afhankelijkheid, geluk en het noodlot. Over de betekenis van het leven. De verhalen vertellen ons niet alleen iets over hún kwetsbaarheid, ze onthullen ook die van ons.”
Realistisch beeld gehandicaptenzorg
De VGN heeft veel waardering voor de makers, de mensen die in beeld zijn gebracht en de mensen bij ’s Heeren Loo die betrokken waren bij de totstandkoming van de serie. Dankzij deze serie is het voor iedereen mogelijk om een realistisch beeld te krijgen van dit stukje van de gehandicaptenzorg. Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg is elke woensdag om 20.25 uur te zien op NPO 3 en alle afleveringen zijn nu al te zien op NPO Start.