Cao online

Alles over de cao

Hoofdstuk 6: Arbeidsduur en werktijden

Artikel 6:8 Opkomstdagen bij werken in een rooster met wisselende tijden (geldt per 1 januari 2026)

CAO 2025-2026

(PDF - 2 MB)

Zoeken binnen CAO

  1. Het aantal opkomstdagen van de werknemer staat in verhouding tot de overeengekomen arbeidsduur.
  2. De werknemer die zich bereid verklaart om op meerdere werkplekken actief te zijn en/of andere werkzaamheden te verrichten op het eigen functieniveau en passend bij de opleiding en ervaring van de werknemer, wordt in een periode van 7 dagen, te meten over 14 dagen, gemiddeld ingeroosterd op:
    • maximaal 3 dagen bij een contractomvang tot en met 16 uur per week;
    • maximaal 4 dagen bij een contractomvang van meer dan 16 tot en met 24 uur per week;
    • maximaal 5 dagen bij een contractomvang van meer dan 24 tot en met 36 uur per week.
  3. De werknemer kan maximaal 6 dagen aaneengesloten worden ingeroosterd.
  4. Op verzoek dan wel met instemming van de werknemer kan de werkgever afwijken van lid 2 en 3.
  5. Over welke locatie(s) en werkzaamheden in aanmerking komen op basis van het gestelde in lid 2 maken werkgever en werknemer afspraken.
  6. Als de werknemer zich bereid verklaart om op meerdere werkplekken actief te zijn en/of andere werkzaamheden op het eigen functieniveau te verrichten is het reizen tussen verschillende locaties op dezelfde dag een dienstreis en er is sprake van werktijd.
  7. De werknemer heeft het recht om, in overleg met de werkgever, een vaste vrije dag te kiezen, rekening houdend met de omvang van het dienstverband.
  8. De afspraken worden vastgelegd.